Więcej mocy

Przymierzasz się do bicia swojego rekordu życiowego w wyciskaniu sztangi na ławce poziomej? Jeśli chcesz poprawić swój stary rekord nawet o kilkadziesiąt procent, to koniecznie powinieneś przetestować na własnej skórze triki, o których głośno w ostatnich czasach na siłowni. Co więcej wszystkie poniżej opisane teorie pochodzą z najbardziej popularnych, naukowych czasopism dotyczących trenowania.

Jednym ze sposobów na zwiększenie swojej mocy podczas podchodzenia do bicia rekordu życiowego w wyciskaniu sztangi na ławce płaskiej jest wykonanie bezpośrednio przed taką próbą dwóch pompek z klaśnięciem w dłonie. Zdaniem naukowców taka zaprawa (oczywiście po uprzedniej rozgrzewce) świetnie przygotuje mięśnie klatki piersiowej i ramion na większy wysiłek. Sprawdź na własnej skórze czy ten sposób działa.

W innym znanym amerykańskim czasopiśmie możemy przeczytać, że przed wyciskaniem sztangi warto wykonać kilka podciągnięć do sztangi (z leżenia na ławce). Podobno wystarczy pięć podciągnięć, żeby mieć szansę wycisnąć później ciężar większy nawet o kilkanaście procent.

Urządziłeś swoją własną minisiłownię na poddaszu swego domu? Nie marnujesz czasu na dojazdy na siłownię i możesz w komfortowych warunkach trenować kiedy tylko Ci się podoba? Jeśli jedyną rzeczą, która przeszkadza Ci podczas treningów jest ostre słońce wpadające przez okna dachowe, to koniecznie zamontuj rolety Velux.

Przed zabraniem się za kolejną serię powinieneś pomyśleć o czymś (albo o kimś) co Cię ostatnio denerwowało. Dzięki temu będziesz miał więcej energii, którą będziesz mógł rozładować właśnie przy pomocy żelastwa dostępnego na siłowni. Na dodatek złość spowoduje, że mocniej będziesz zaciskał gryf, a dzięki temu (zgodnie ze zdaniem amerykańskich uczonych) będziesz angażował do pracy więcej włókien mięśniowych. Idąc dalej: praca większej części mięśnia, to szybsze efekty i możliwość wykonania większej pracy.